13 lis 2020

LASERFRAKCYJNY ABLACYJNY

OPIS ZABIEGU

Wraz z postępującym procesem starzenia , jakość skóry ulega pogorszeniu. Stosując laser frakcyjny ablacyjny możemy znacznie  poprawić stan skóry. Idea techniki fototermolizy frakcyjnej polega na wytworzeniu siatki mikroskopijnych zranień w skórze właściwej, które ulegają szybkiemu pokryciu przez nowy naskórek (proces reepitalizacji) pochodzący z otaczających, nieuszkodzonych tkanek. Światło laserowe obierając wodę za cel, skutecznie uszkadza zlokalizowane na różnych głębokościach struktury bogate w ten chromofor takie jak keratynocyty (komórki naskórka) czy kolagen. Głębokość penetracji każdej kolumny zależy od użytej energii. Większe dawki energii stosuje się przy leczeniu głęboko położonych  blizn potrądzikowych , czy pochirurgicznych, a także głębokich zmarszczek. Natomiast niższe wartości energii stosuje się do powierzchownego odmładzania. Po zabiegu twarz jest gładsza, delikatniejsza i wygląda o wiele młodziej. Laserem CO2 można też usunąć  znamiona skórne, brodawki łojotokowe, włókniaki,blizny . Zabieg jest wykonywany po uprzednim znieczuleniu kremem znieczulającym lub zastrzykiem.

Dla uzyskania dobrych efektów zalecane są 3-4 zabiegi w odstępie co najmniej 2 miesięcznym.

Zalecenia pozabiegowe.

Po zabiegu odmładzania występuje zaczerwienienie i obrzęk utrzymujący się od 5-7 dni. Może też pojawić się wysypka. Skóra wygląda jak po nadmiernym opalaniu z typowymi dla tego stanu dolegliwościami, które mijają po paru godzinach.Wskazane jest stosowanie środków używanych przy oparzeniach. Dzień po zabiegu można już skorzystać z kosmetyków kryjących. Po zabiegu od 2 dnia  występuje suchość skóry ustępuje ona po zastosowaniu  nawilżenia 3 do 5 dni  później. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu.

Efekty są  widoczne są  już po paru dniach od zabiegu  jednak wynikają one  z obrzęku niwelującego zmarszczki. Trwałe efekty odnowy rozwijają się po upływie 4 tygodni do 3 miesięcy po zabiegu, w wyniku  produkcji nowego kolagenu.

WSKAZANIA

  • redukcja drobnych zmarszczek (palacza, kurzych łapek)
  • redukcja drobnych przebarwień
  • redukcja poszerzonych porów skóry
  • korekta powiek górnych , dolnych
  • wygładzenie i odmłodzenie powierzchni skóry
  • poprawa gęstości skóry
  • redukcja blizn potrądzikowych
  • redukcja blizn przerostowych
  • usuwanie zmian skórnych (włókniaki, prosaki, znamię skórne, brodawki łojotokowe, rogowacenie słoneczne, torbiele naskórkowe, przerosłe gruczoły łojowe )

PRZECIWWSKAZANIA

  • Choroba nowotworowa,  zmiany  zapalne w miejscu planowanego zabiegu, ciąża, karmienie piersią,

CENNIK

Licówki porcelanowe — co to takiego?

+

Sprawdź także

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

+

BON UPOMINKOWY

+